Kolmanda päeva nokaut ja käepigistus aegade suurimalt

Ohio osariigis toimunud Memorial Tournamentil (auhinnafond 12 miljonit) pälvis kindla esikoha – oma profikarjääri seitsmenda – Billy Horschel, edestas Aaron Wise’i nelja ning tiitlikaitsjat Patrick Cantlay’d ja Justin Niemanni kuue löögiga. Kaks aastat tagasi siin esikoha saanud ja maailma esinumbriks kerkinud Jon Rahm oli kümnes. Kaheksa aastat tagasi siin ajalugu teinud ja esimese jaapanlasena Touri turniiri võitnud Hideki Matsuyama sai disklafi, sest ühelt tema golfikepilt leiti keelatud ainet! Kui täpne olla, siis puu-3 kepilabal olid illegaalsed märked.

Turniiri bogey’ga alustanud Horschel, kes PGA Championshipil jäi 68ndaks ja nädal tagasi Charles Schwab Challenge’il ei läbinud cut’i, lõpetas avapäeva kolme birdie’ga, lisas teisel võistluspäeval neli ja kolmandal koguni seitse – võistluse keskel siis 44 rajal 14 birdiet – võis viimast päeva juba rahulikumalt võtta, sest ükski konkurent ohtlikuks ei saanud. Auhinnaks 2,16 miljonit ja unustamatu käepigistus kõigi aegade edukaimalt (sorry, Tiger) golfarilt Jack Nicklausilt. Tulemused

Maailma edetabelis tõusid Horschel kuue koha võrra 11ndaks, Cantlay kolme koha võrra – kolmandaks. Sel nädalal jätkub PGA Tour Kanadas, kui välja mängitakse RBC Canadian Open.