LIV sai revanši

Aasta teise major’i, New Yorgi osariigis mängitud PGA Championshipi võitis Brooks Koepka. See oli 33-aastasele jänkile kolmas esikoht sel turniiril, ühtekokku viies major ning ajalooline esimene LIV Golfi liikme esikoht suurturniiril. Tegevmängijatest (kui Tigerit mitte nii tegevaks enam lugeda – toim) on Koepkast rohkem majori-tiitleid vaid Phil Mickelsonil (6).

Kui eelmisel suurturniiril, aprilli alguses toimunud Mastersil, suutis Koepka viimasel päeval esikoha maha mängida (75) ning PGA Touri poolehoidjad said kergendatult hingata, siis seekord oli kunagi „Uueks Tigeriks“ ristitud mees otsustavateks hetkedeks paremini valmis. Alustanud viimast päeva liidrina, löögiga kaotamas Viktor Hovland ja Corey Conners, sai Koepka juba esimeselt neljalt rajalt kirja kolm birdie’t ja kasvatas edu kolmele. Kui Conners kõrbes, siis Hovland ja Scottie Scheffler suutsid pea terve finaalpäeva vältel Koepka kannul püsida. Paraku oli Scheffler enne viimast päeva liidrist neljaga maas (ebaõnnestunud laupäeval kogunes +3) ja kuigi viimane päev oli kõrgest klassist (-5), ta liidrit kätte ei saanud. Hovlandile sai saatuslikuks 16.raja double bogey. Nii kaotasidki Hovland ja Scheffler võitjale lõpuks kahe löögiga. Neljandat kohta jäid jagama Cameron Davis, avapäeva järel juhtinud Bryson DeChambeau ning Kurt Kitayama. Maailma esinumbrina turniiri alustanud Jon Rahm ei suutnud raskete oludega kohaneda – lõpptulemuseks +7 ja 50. koha jagamine. See tähendas ka maailma esinumbri positsiooni loovutamist Schefflerile. Koepka tõusis 44.kohalt 13ndaks, Hovland 11. kohalt kuuendaks

Turniiri üheks kõrghetkeks kujunes 46-aastase Michael Blocki esinemine, mille kulminatsiooniks oli finaalpäeval löödud hole-in-one. Suurema osa oma golfikarjäärist mitte mängija, vaid golfiõpetajana tegutsenud Block tekitas sensatsiooni ainuüksi cut’i läbimisega, ent saavutas lõpuks 15.koha. Oma senise karjääri 24 turniirist oli ta cut’i läbinud vaid neljal. Maailma edetabelis tõusis Block 3580 (!). kohalt 577ndaks.