McIlroy tõusis teiseks, Spieth säilitas liidrikoha

ap_jordan_spieth_ds_150412_16x9_992
Aasta esimesel golfi suurturniiril – Mastersil- hoiab kahe võistluspäeva järel liidrikohta tiitlikaitsja Jordan Spieth ( USA ).
Augusta golfiväljakul peetaval golfimaailma ühel legendaarsemal võistlusel mängis Spieth oma senise Masters-turniiri halvima ringi, kui tegi tuulistes ilmaoludes 74 lööki (+2). ” Isegi par on väga hea tulemuses nendes tingimustes”, kommenteeris oma teist järjestikust Mastersit võita üritav Spieth.
Esimesel päeval mängis ameeriklane suurepärased 66 lööki ( – 6 ), mis säilitasid tema liidripositsiooni teisel päeval enesekindlat mängu teinud Rory McIlroy ( Põhja- Iirimaa ) ees. Teine golfimaailma suur täht McIlroy tegi 71 lööki (-1) ja tõusis teiseks vaid ühe löögi kaugusele liidrist. Esimesel päeval mängis põhja-iirlane 70 ( -2 ) lööki. ” See oli alles teine päev, kaks on veel minna”, ütles McIlroy pressikonverentsil.
Majorite – võitjad Spieth ja McIlroy, kes maailma edetabelis hoiavad vastavalt teist ja kolmandat kohta, lähevad täna koos rajale viimase paarina.
Spieth üritab võita kahte järjestikust Mastersit, millega seni on hakkama saanud vaid kolm meest: Jack Nicklaus ( 1965 -1966 ), Nick Faldo ( 1989 – 1990 ja Tiger Woods ( 2001 – 2002 ).
McIlroy pole aga neljast suurturniirist võitnud vaid Mastersit. Tema auhinnakapis on US Openi, Briti Openi ja PGA mv-ste esikoht.
3ndat kohta jagavad Danny Lee ( Uus- Meremaa ) ja Scott Piercy ( USA ), kes omakorda jäävad McIlroy’st maha vaid ühe löögiga.
Favoriitidest ei teinud cut-i Phil Mickelson ( USA), Rickie Fowler ( USA ), Zach Johnson ( USA ).