Millimeetrite mäng tõi võidu inglasele

Foto: David Yeazell, USA TODAY Sports/Scanpix

Lõuna-Carolinas Hilton Headi saarel mängitud RBC Heritage lõppes play-offiga, kus inglane Matt Fitzpatrick – mullune US Openi võitja – alistas ajaloolist saavutust jahtinud Jordan Spiethi. Play-offi esimesel rajal jäi Spiethil seejuures võidu kindlustamisest puudu vaid millimeeter. Kolmandal play-off rajal maandus Fitzpatricku teine löök sisuliselt augu kõrval, Spiethi oma aga 10 meetri kaugusel ja võitja oli selge. Tulemused

28-aastase inglase jaoks oli see karjääri teine esikoht profina – Spieth jahtis juba 14. tiitlit. Golfiajaloolased jõudsid juba täpsustada, et temast oleks saanud viies mängija, kel enne 30-aastaseks saamist võidetud 14 turniiri ja kolm majorit (lisaks Nicklaus, Watson, Woods ja McIlroy). Kolm kuud on tal sellisesse nimekirja pääsemiseks veel aega.

Fitzpatrick teatas pärast esikoha võitmist, et võiks nüüd karjääri sama hästi kui lõpetada, sest just selle turniiri võitmine oli tema suurim unistus. Asi selles, et Inglismaalt Sheffieldist pärit Fitzpatrick sattus juba 6-aastasena Hilton Headi saarele perega puhkusereisile ja kuna koht hakkas kõigile meeldima, hakati saart igal suvel külastama. Nii et mõnes mõttes saavutas noor inglane esikoha oma teises kodus.

Esikoht tõi Fitzpatrickule sisse 3,6 miljonit ja tõstis ta värskes maailma edetabelis 16.kohalt 8ndaks. Spiethile läks play-offi avaraja eksimus maksma kena kopika – tema teenis 2,2 miljonit ja tõusis edetabelis 15.kohalt 9ndaks. Esikümnest langesid välja Viktor Hovland ja Sam Burns, tabeli tipp jäi muutumatuks. Jon Rahm ja Scottie Scheffler jäid sel turniiril teise kümnesse, McIlroy ei osalenud.

Turniiri algus tõotas üllatusi – kahe päeva järel asus juhtima kunagine tipptegija Jimmy Walker (-12). Jjälitajad kaotasid kolme löögiga. Walker on karjääri jooksul saavutanud kuus esikohta, sh 2016. aasta PGA Championshipil, kuid haigestus siis puukborrelioosi ega ole suutnud mängukindlust taastada. Statistikud lugesid kokku, et mees ei ole esikümnesse jõudnud 98 turniiril järjest. Ei jõudnud seegi kord, sest kahel viimasel päeval kogunes +3.

Kolmandal päeval eagle’i ja kuue birdie’ga hiilanud Fitzpatrick asus liidriks, ühe löögiga kaotas Patrick Cantlay ja kahega Spieth. Viimast päeva hästi alustanud (kuuelt rajalt neli birdie’t) Spieth asus küll kiiresti liidriks, ent vahe püsis väike ja 15.-16. raja birdie’d tõid inglase järele.

Sel nädalal mängitakse New Orleansis hooaja ainus tiimi-võistlus Zurich Classic, kus maailma edetabeli punkte ei jagata, küll aga FedEx Cupi omi.

Lõpetuseks loodetavasti optimismi sisendav teade Korn Ferry tuurilt, kus Spencer Levin sai oma esimese võidu 6513 päeva pärast profikarusselliga liitumist, oma 343. turniiril – niisiis, ärge heitke meelt, kui miski kohe ei õnnestu!