Premia Noortesari 2014 – seitsmenda etapi kokkuvõte

Kevadel ellu kutsutud ning suvi läbi kestnud golfi Premia Noortesari on jõudnud lõpusirgele. Eelviimane seitsmes etapp mängiti Estonian Golf & Country Club Stone Course’l, kus varasemalt juba juunikuus korra ka mängitud. Juunikuist külma ja hommikust härmatist seekord polnud aga vahelduvaid tingimusi ning kohati tugevat tuult said noorgolfarid piisavalt. Finaali eel loetakse juba pingsalt punkte ja õhus olid mitmed statistilised hüpoteesid, mis näitab sarja üldvõidu või kõrge lõpparvestuse koha tähtsust.

Alustajate klassis, nagu ka nimi seda näitab, võistlevad noored, kes alustanud golfiga suhteliselt hiljuti või pole veel varasemast suurt kogemust võistlemisel. Aasta jooksul on aga nii mõnigi teinud suure arenguhüppe ning see kajastub ka tulemustes. Taas oli stardis Irina Rjabtšikova ja taaskord mängis supertulemuse 29 punkti. Kuna tema on sarja jooksul oma HCP’d pidevalt langetanud, siis seekord sai ta sellest ka kasu. Regina Luik kogus nimelt samapalju punkte, kuid just parem händikäp andis edu Irinale ning Regina pidi leppima teise kohaga. Ühtlasi, on peale seda etappi, veel vaid õhkõrn teoreetiline lootus kellelgi Irinalt sarja üldvõit eest napsata. Teise koha peale tuleb aga kindlasti korralik madin, sest punktivahed seal on väga väikesed.

U9 vanuserühmas pani juba teist etappi järjest asjad paika Sten-Erik Tarvis. Taaskord kogus ta sarnaselt Valgeranna viimasele võistlusele 25 punkti ning edestas 2 punktiga Katarina Krügerit. Sarja liidrid Mia Maria Jaakson ja Rihard Ratasepp jäeti seekord selja taha, aga sarjatabeli seis on ülimalt pingeline. Kõigil neljal on lootus sarjavõidule ning lisaks hingab ohtlikult kuklasse Marten Laasu Valgeranna golfiklubist – seega viimaseks etapiks eksimise varu kellelgi pole ja pöidlad pihku heade tulemuste lootuses!

U12 klassi parima tulemuse eest hoolitses Marie-Helen Vilberg, kes kogus 22 punkti ning suure tõenäosusega kindlustas omale sellega ka 2014 aasta sarjavõidu! Teoreetiliselt on veel küll mingi võimalus õhus aga see tähendab ka väikest imet – kas mõni härra imeline leidub, saame teada juba paari nädala pärast. Seekordse teise koha sai Piret Pihl Niitvälja golfiklubist 18 punktiga. Üks on aga kindel, et liidri seljataga käib armutu võitlus teiste üldarvestuse auhinnaliste kohtade peale, sest lootus poodiumile tõusta on veel üheksal mängijal!

U16 vanuserühmas kasutas taaskord koduväljaku eelise paremini ära Sten Erik Soo. Elus esimest korda 7’ga algava mänguringi mänginud noormees kogus 39 punkti ning tänu sellele tõusis ka sarjatabeli tippu. Teiseks tuli samuti EGCC oma mängumees Ralf Henri Põldoja 38 punktiga. Statistikud võivad tabelit põhjalikult uurida ja erinevaid teooriaid kokku panna, kuid selge on, et lõpp tuleb põnev. Midagi pole kindlat ja poodiumile tuleb Niitväljal kõva lahing!

U20 klassi seis muutus peale seda etappi samuti äärmiselt põnevaks. Seekordse aupaiste sai enda peale Pille Riin Kuningas Valgeranna golfiklubist, kes mängis päeva parimana 67 lööki (neto). Teiseks tuli Cristofer Herman tulemusega 1 löök alla raja Par’i ehk 71 lööki (neto). Ka kõik järgnevad mängisid tublid tulemused, mis tegi tiitlijahi väga põnevaks – nelja tiitlipretentendi vahe on vaid 7 lööki ning hea mängu korral võimalus kõigil. Seega jääme põnevusega ootama viimast Niitvälja etappi ja eksimiseks pole ruumi kellelgi!

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Kõik tulemused leiab aadressilt:

http://egcc.ee/et/voistlused/golfbox-kalender#/competition/37921/leaderboard

http://www.premia.ee/noortesari

Viimane etapp toimub 27. augustil Niitväljal. Võistlema on oodatud vanuseklassid U9, U12, U16 ja U20. Lisaks on eraldi võistlusklass päris algajatele, kes mängivad lühendatud radadelt. U16 ja U20 klassid mängivad 18 rada, teised 9 rada.

Võistlussarja korraldavad Premia, Niitvälja Golf ja Eesti Golfikool.

Link fotodele:

http://www.premia.ee/noortesari/golf/Galerii/Galerii.html