Rekordilised registreerimised Euroopa meistrivõistlustele

Foto: EGCC

Heameel on teatada, et sel esmaspäeval lõppenud registreerimine Euroopa meeste ja U18 võistkondlikele B-divisjoni meistrivõistlustele purustas rekordid. Kokku on Eestisse tulemas 17 külalisvõistkonda kellele pakuvad konkurentsi Eesti koondised, seega on osalemas rekordilised 19 võistkonda.  

Mõlemad võistlused toimuvad Estonian Golf & Country Clubi, Sea Course väljakul 7.-10.juuli ning tänu leevenevatele piirangutele on pealtvaatajad lubatud. Meeste võistlusel on osalemas üheksa riiki: Andorra, Horvaatia, Eesti, Poola, Serbia, Sloveenia, Slovakkia, Soome ja Tšehhi. U18 noormeeste võistlus toob kohale aga järgmised riigid: Belgia, Island, Eesti, Läti, Leedu, Norra, Poola, Slovakkia, Sloveenia ja Soome.  

Täna lõppes registreerimine ka meeste individuaalsetele Euroopa meistrivõistlustele, mis toimuvad juuni lõpus Prantsusmaal. Golf du Médoc Resortis toimuvale võistlusele pääseb kokku 144 mängijat, kuid soovijaid on 281. Eestile on garanteeritud üks koht stardilistis, kuid maailma edetabeli järgi on lootust lisakohtadeks.

Covid-19 teeb siiski korrektuure ka selle suve võistluskalendrites. R&A Amateur Championshipi koosseis jääb sel aastal väga saareriigi keskseks, kuna Šotimaa karmid reeglid ei luba enamus riikidest mängijatel ilma karantiininõudeta siseneda. Algselt Rootsis toimuma pidanud meeste võistkondlike Euroopa meistrivõistluste A-divisjon kolib Hispaaniasse, Barcelona lähedal asuvale PGA Catalunya Resorti väljakule. U18 neidude võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused, mis pidid algselt toimuma Hollandis, kolivad aga Portugali, Montado Golf Resorti väljakule.