Selgus golfikeskuse ideekavandite paremusjärjestus

Tondiraba golfikeskuse ideekonkursile esitas parima töö Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Märgusõna „Põhja-Eesti“ all esitatud võidutöö autoreiks on Maarja Tüür, Ott Kadarik, Harri Kaplan ja Dagmar Heringas.

II koha vääriliseks hindas žürii võistlustööd märgusõnaga „Albatross“ ning III koha vääriliseks võistlustööd märgusõnaga „Golfilabor“ – nende autoreiks osutusid vastavalt AS Meistri Projekt (autorid Anne Piirsoo, Maarja Zingel, Holger Karema, Ulvi Ingver) ja OÜ Stuudio Beeta (autor Gary Jan Johnston).

Esikohatöö autasuks on 3000 eurot, II koha pälvinud tööd premeeritakse 1600 euro ning III koha pälvinud tööd  800 euroga.

„5. juunil välja kuulutatud ideekavandite konkursile laekus 12. augustiks kolm tööd, mis oli ehk oodatust vähem, kuid eesmärk sai täidetud,“ sõnas žürii esimees, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Rein Ilves. „Tööde kvaliteet oli igati arvestatav ning oli tunda golfi professionaalide kaasamist. Žürii otsustas premeerida kõiki esitatud töid.“

Tallinna linnavalitsus rajab koostöös Eesti Golfi Liiduga Lasnamäele rahvusvahelisele standardile vastava golfikeskuse, eesmärgiga edendada vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi Tallinnas ning luua linnaelanikele heal tasemel sportimisvõimalused propageerimaks sportlikku eneseteostust ja eluviisi.

Rajatav golfikeskus võimaldab linnaelanikel tulevikus harrastada golfimängu linna territooriumil, samuti elavdab golfiturismi ning aitab kaasa Tallinna linna tuntusele laiemalt.

Tondiraba piirkonnas aadressil Alvari tn 39 // Mustakivi tee 21 asuv kinnistu, millele soovitakse golfikeskus rajada, on Tallinna linna omanduses ja Lasnamäe Linnaosa Valitsuse valitsemisel.

Eesti Golfi Liit on seadnud eesmärgiks ehitada kinnistule üheksarajalise golfiväljakuga rahvusvahelisele standardile vastav golfikeskus. Lisaks golfiradadele rajatakse harjutusväljakud, talveks teisaldatav pneumohall ja klubihoone.

Golfikeskuse ehitusprojekti tellib ja finantseerib Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Lähteülesande sellele koostab omal kulul Eesti Golfi Liit. Golfikeskuse ehitamisega seotud kulud kannab Eesti Golfi Liit. Pärast golfikeskusele kasutusloa saamist annab Eesti Golfi Liit golfikeskuse tasuta üle Tallinna linnale, jäädes ise teenuse pakkujaks.

Vaata ka: www.tallinnatv.eu/?id=5666