Tradehouse Ilukaubamaja premeerib juba 10 aastat noorsportlasi kokku 20 000 euroga

Foto: Rene Lutterus (Tradehouse)

Tradehouse avalikustas kuus noorsportlast, kelle vahel jagatakse kümnes Tradehouse stipendiumifond. Laekunud 80 taotluse seast valiti stipendiaatideks golfar Elizaveta Sofia Reemet (4000€), moodne viievõistleja Johanna Maria Jõgisu (4000€), tõkkejooksja Marielle Kleemeier (3500€), triatleet Gregor Rasva (3500€), iluuisutaja Arlet Levandi (2500€) ja jooksja Leonid Latsepov (2500€).

„Aastate jooksul oleme toetanud juba üle 60 noore, kelle seas nii oma ala maailmatippe kui alles tõusvaid staare,“ kommenteerib Tradehouse tegevjuht Laura Kuldkepp. „Enam kui tuhat läbi vaadatud taotlust nende aastate jooksul on näidanud, et Eestis on nii palju selge sihiga ja motiveeritud noori – märkame ja tunnustame neid, sest nii motiveerime ka ennast olema aktiivsed ja sportlikud!“ Kuldkepil on hea meel, et igal aastal lisandub stipendiumi saajate sekka noori aina uutelt spordialadelt ja nii on ka sel aastal esmakordselt esindatud golf, triatlon ja moodne viievõistlus.

Stipendiaat Marelle Kleemeier on 400m tõkkejooksja ja Eesti rekordi omanik. Tradehouse stipendium toetab Paide jooksutüdruku teekonda Pariisi 2024. aasta olümpiamängudele ja elab iga tõkke ületamisele kaasa. Oma sportlike tulemustega on Marelle kinnitanud kuuluvust Eesti kergejõustiklaste tippu, mida näitab viimasel neljal aastal võidetud 10 kuldmedalit Eesti meistrivõistlustelt ning sellel aastal joostud kolm Eesti rekordit.

Pariisi olümpiamängudele pürgib ka moodne viievõistleja Johanna Maria Jõgisu, kes öelnud, et ei pelga teha rasket tööd, jõudmaks püstitatud eesmärkideni. Tüdrukut võlub moodsa viievõistluse mitmekülgsus ja nõudlikkus ja ta rõõmustab, et sellele põnevale alale elatakse üha enam kaasa. Oma sihikindlust ja töökust on Johanna korduvalt tõestanud muljetavaldavate saavutustega viimaste aastate Euroopa- ja maailmameistrivõistlustel.

Stipendium aitab noortel suurendada ka oma välismaist kogemustepagasit. „Antud stipendium annab mulle väga hea võimaluse võistelda välisvõistlustel,“ nendib triatleet Gregor Rasva, kellel Eestis omaealiste konkurents puudub. „Tänu sellele saan olla valmis tiitlivõistlusteks,“ rõõmustab noormees võimaluste avardumise üle. Sel suvel teenis Rasva juunioride Euroopa karikaetapil koha esikümnes.

Tradehouse noorsportlase stipendum määrati ka silmapaistvale iluuisutajale Arlet Levandile, kel taskus rohkelt medaleid, sealhulgas kaks noorteolümpia kuldmedalit. Arlet treenib ema Anna Levandi käe all ja soovime talle kõrgeid hüppeid ja sähvakat sõitu.

Lõviosa stipendiumist kulub stipendiaatidel laagritele: plaanis on sõita treening- ja ettevalmistuslaagritesse, mis on lausa hädavajalikud spordialadel, milda meie kliima aastaringselt ei soosi. Golfar Elizaveta Sofia Reemet, eesmärgiga jõuda Eestit esindades maailma parimate mängijate nimistusse, soovib kindlasti talveperioodil ka mugavamas kliimas löögitehnikaid lihvida.

Meie talves on keeruline ka jooksjatel. Stipendiaat Leonid Latsepov sai avalikkusele tuttavamaks septembris, kui Tallinna Maratonil kolmandana finišeeris ja seda läbi aegade parima eestlase poolt Eestis tehtud tulemusega. Leonid plaanib talvel sõbralikumas kliimas treeninguid jätkata ja seab tuleviku olümpiasihte tasa ja targu, kuid on juba mõtteid mõlgutanud 2028. aasta suveolümpia suunas.

Stipendiumi jagati juba kümnendat järjestikust aastat ning projekti raames jagatud toetused ulatuvad nüüdseks kokku 200 000 euroni. Eelnevatel aastatel on stipendiumi pälvinud mitmed end juba tänaseks tõestanud sportlased, lisaks  paljud teised noored, kelle suuremad saavutused on alles ees.

Tradehouse Ilukaubamaja on juba 2002. aastast tegutsev Põhja- ja Baltimaade suurim ilutoodete maaletooja ja edasimüüja.