Uute golfireeglite tutvustus, päev 17: mängutempo kiirendamine

Foto: erakogu

Märkamatult oleme jõudnud viimase teemani mida käsitleme. Selleks on mängutempo kiirendamine ning mida uued reeglid lubavad teha mängutempo kiirendamiseks.

  • Tempoka mängu julgustamine: iga löögi sooritamiseks on ette nähtud 40 sekundit  – soovituslikult isegi vähem – alates hetkest, mil on mängija kord lüüa.  
  • Löögimängus löögijärjekorra eiramine (“ready golf”): see on alati olnud ilma lubatud (ilma trahvita) ning nüüd lausa julgustatakse mängijaid aja säästmise eesmärgil seda võimalust kasutama, tehes seda vastutustundlikult ja turvalisust silmas pidades.  
  • Uus alternatiivne löögimängu vorm: reeglid toovad välja uue löögimängu vormi Suurim skoor, kus igale raja tulemusele on Komitee seadnud ülemise piiri (nt par + 2 või par + 3). Olles teinud sellega võrdselt või rohkem lööke, võib mängija palli üles võtta ning järgmisele rajale liikuda.
  • Teised muudatused mängutempo tõstmiseks: lühem aeg palli otsimiseks; võimalus Komiteedel määratleda trahvialadena (varasemalt tuntud veetakistustena) vett mittesisaldavaid alasid ning märkida kõik trahvialad punaste tokkidega (et saaks alati soovi korral võtta külgvabastuse); lihtsustatud kukutamise protseduur; ning võimalus jätta puttamise ajaks lipuvarras auku.    

Kui soovid nende reeglimuudatuste kohta rohkem lugeda, vaata inglisekeelset kokkuvõtvat selgitust.