Dramaatiline viimane ring Dubais

Foto: Ali Haider, EPA/Scanpix

DP World Touri kalendriaasta avavõistlus peeti Dubais, Dubai Creek Resorti nimelisel väljakul, kus kirgliku duelli võidu nimel pidasid head sõbrad Tommy Fleetwood ja Rory McIlroy. Enamus viimasest päevast juhtinud Fleetwood sai päeva esimese eksimuse bogey näol kirja 16ndal rajal ning võit tundus libisevat McIlroyle, kes oli viimase kuue rajaga saanud kirja neli birdie’t ning tõusis par’i abil liidriks. Sealjuures tegi McIlroy ca 60 sentimeetri pealt kolme puti bogey 14ndal rajal. Eelviimasel rajal tegid mõlemad birdie’d ning nii mindi viimasele rajale McIlroy ühe löögilise eduga. Paraku leidis Rory avalöök viimasel rajal vee ning bogey tähendas, et Fleetwoodi birdie kindlustas inglasele seitsmenda European Touri etapi võidu. Thriston Lawrence, kes paugutas viimasel päeval 64 lööki jagas McIlroyga teist kohta. Tulemused 

Dubai turniiri võiduga kirjutati välja tšekk väärtuses pea 400 000 eurot. Fleetwoodi kaks viimast võitu DP World Touril pärinesid Lõuna-Aafrikas peetavalt turniirilt Nedbank Golf Challengilt, kus ta võidutses 2019 ja 2022. Esimest korda pääses Fleetwood tuurile täishooajaks 2012. aastal, kui oli 2011. aastal teinud kaasa täishooaja Challenge Touril ning võitis aasta kokkuvõttes, kuigi hooaja ainsa võidu teenis ta Kasahstanis. Tänaseni on ta Challenge Touri noorim võitja olles võidu hetkel vaid 20 aastane. 
Hooaeg jätkub kahel järgmisel nädalal Araabia Ühendemiraatides. Sel nädalal mängitakse Hero Dubai Desert Classic, mis peetakse Emiratesi golfiklubis. Stardis on sisuliselt sama koosseis, kes viimasel turniiril.