Eesti golfarid teevad taas riigi golfimaastikul ajalugu

Foto: EGL

30. augustist 2. septembrini toimus Soomes Vierumäki golfiväljakul Quadrangular Match, mille puhul on tegemist on nelja riigi (Soome, Rootsi, Eesti ja Kanada) parimate golfarite kohtumisega. Taoline võistlus riikide vahel toimub sel aastal esimest korda ning esimese koguvõidu tõi endale just Eesti golfikoondis.

Eesti golfarid on teinud võistlusel väga tugeva tulemuse, alistades kõik kolm vastasriiki kõikidel võistluspäevadel. Esimesel päeval võitis meie golfikoondis Kanada parimaid golfareid tulemusega 3:0. Eile oli vastaseks Soome, ning ka selle võidu (tulemusega 3:0) said Eesti golfikoondislased endale. Täna võitis meie koondis ka Rootsi golfareid, tulemuseks 2,5:0,5.  Golfikoondislase Timo Raukase sõnul oli mäng väga hea: “Kõige tugevam vastane oli siiski Rootsi,” lisas ta.

Joonas Turba sõnul oli äsja lõppenud võistlus hea ettevalmistus õigepea Poolas toimuva European Team Championship U18 jaoks. “Tiimivõistlusel, kus sama palli löövad kaks mängijat kordamööda, proovisime leida parima kombinatsiooni selle mänguvormi jaoks,” sõnas Turba. Samuti lisas ta, et eesoleva võistluse jaoks on tema hinnangul vorm hea ja kõik vajalikud ettevalmistused tehtud.

Võistlus koosnes ühest harjutuspäevast ning kolmest võistluspäevast. Eesti golfikoondist esindasid sellel võistlusel Mattias Varjun, Joonas Turba, Timo Raukas ning Carl Hellat. Möödunud nädalavahetuse Eesti löögimängu meistrivõistlustel osalesid kõik koondise liikmed. Eesti golfikoondise peatreener on Timo Karvinen.

Tulemused

Artikli leiad ka Postimees sport ja Delfi sport ja ka ERR sport lehelt.

Foto: Erakogu