Eesti meeskonnale 12. koht

Foto: EGL

Royal Waterloo golfiklubis selgusid täna lõplikud kohad meeskondlikel Euroopa meistrivõistlustel. Eesti meeskond kohtus täna eelmise aasta kordusmatšis Šveitsiga ning pidi tunnistama 1,5:3,5 kaotust. Võidupunkti tõi meeskonnale foursome paar Carl Hellat/Markus Varjun, kes said viimase raja võiduga kirja 2-rajalise võidu. Richard Teder sai 6&5 ja Ralf Johan Kivi 4&3 kaotused. Kevin Christopher Jegersi matš kestis viimase rajani, kuid paraku tuli tunnistada ka vastase 2-rajalist paremust.  Mattias Varjun oli selleks hetkeks viigiseisul 17ndas tiiboksis aga kuna selleks hetkeks selgus üldvõitja lepiti vastavalt traditsioonidele mäng viiki. Tulemused 

Tiitlit kaitses Hispaania, kes pingelises finaalis alistas 2021. aasta võitja Taani numbritega 4:3. Hispaaniale on see kokku kuuendaks tiitliks. Hispaania golfis oli üldse hea nädal, kuna neljast suurturniirist võideti kolm. Võit saadi naiste võistkondlikul võistlusel Soomes ning ka kuni 18-aastaste tüdrukute turniiril.

Pronksmedalid kuluvad sel korral Iirimaale, kes üllatavalt kindlalt alistas Inglismaa numbritega 6:1. Viiendaks jäi Prantsusmaa, kes sai viimasel päeval jagu Hollandist 3:2. Järgmise aasta korraldaja Itaalia alistas Rootsi 3,5:1,5 ning sai endale seitsmenda koha. Tulemused 

Meid reedel alistanud Soome sai lõpuks 9. koha, kui alistati Wales 3:2. Koha esimeses divisjonis säilitas Saksamaa, kes sai 13.koha matšis jagu Sloveeniast 3:0. Lohutusvõidu sai 15. koha matsis Belgia, kes alistas Horvaatia 5:0, kuid ikkagi viimased kolm langevad järgmiseks aastaks teise divisjoni. Tulemused 

II divisjoni finaalis sai Šotimaa kindlalt jagu Portugalist 5,5:1,5 ning pingelises pronksimatšis alistas Austria Tšehhi 4:3. Esimesed kolm tõusevad järgmiseks aastaks I divisjoni, mis tähendab, et ainsa Ida-Euroopa riigina on järgmisel aastal I divisjonis esindatud Eesti. Loomulikult ka kõige väiksema riigina igas mõttes. Tulemused 

 

Mängijate hinnangud enda mängule, turniirile ja väljakule:

Carl Hellat: „Võistlus oli positiivne kogu tiimile, sest täitsime eesmärgi ning jäime esimesse divisjoni. Igaüks oleks kindlasti saanud paremini mängida nagu ikka golfis.
Ise strokeplays ei mänginud väga hästi kuna drive ei löönud täpselt ja rada oli pigem kitsas ja lihtne kui draivisid palli otse. Lähimäng oli hea kogu turniir. Matchplays võitsime koos Markusega 3/3 matšist, tundus et valisime see aasta hea foursome paari, sest me mängud klappisid. Oli palju pingelisi hetki iga mäng, kuid suutsime koos igast olukorrast välja võidelda. Veidi õnne ka vahel aitas kaasa.“

Kevin Christopher Jegers: „Kokkuvõttes tiimiga 12. koht ei ole paha. Saime I divisjoni jäämise eesmärgi täidetud, millega me kõik oleme ilmselt rahul. Sellise tiimiga on alati väga tore tiimi võistlusi mängida kuna me oleme väga lähedased ja toetame üksteist igas situatsioonis. Enda mänguga isiklikult nii rahule ei jäänud. Tii pealt sain enamasti ilusti minema ja tabasin nädala jooksul palju griine aga lähimäng oli mul selle aasta kehvim. Nii putt kui ka lühemad chipid olid väga keerulised minu jaoks ja isegi viimaseks päevaks ei saanud touchy kätesse. Matchplayd on keeruline võita kui putid ei kuku ja ümber griinide ei päästa väga. Aga vähemalt nüüd tean mis osa oma mängust pean harjutama ja parandama, et jõuda järgmisele tasemele. Tiimina me kohati eksisime liiga palju valedesse kohtadesse kust oli keeruline lüüa lipule lähedale. Ma olen väga enesekindel, et järgmine aasta oleme me tiimina paremad ja suudame mängida medali kohtadele.“

Markus Varjun: „Võistlus jäi meie tiimil keskpäraseks minu arvates, sest ma olin kindel, et meil on piisavalt hea tiim, et lõpetada peale kahte löögipäeva Top8 hulgas, aga kahjuks enamus meie mängijatel oli keskmine või natuke alla keskmise sooritus kaasa arvatud minul. Ma siiamaani usun, et Top8 on väga reaalne eesmärk esimeses divisjonis. Esimesel päeva matchplay ringis saime hea võidu Belgia üle, mis tagas meile esimesse divisjoni jäämise. Kahjuks suure rivaali Soome vastu saime valusa kaotuse 3:2 ning ka viimane võistluspäev pidime tunnistama Šveitsi paremust ning pidime see aasta leppima 12nda kohaga. Löögimängus ei saa päris rahule jääda oma esitlusega, aga matchplay osas võib rahule jääda. Koos Carl Hellatiga foursome mängides suutsime teenida iga mäng vajaliku punkti oma tiimile ning jäime foursome paarina alistamatuks teistele riikidele. Me oleme ka paar aastat tagasi Carliga foursome koos mänginud ja teame kuidas teine mängib ning oleme üksteist tundnud juba igaviku, niiet hea suhtlus ja üksteise mõistmine annab meile suure eelise vastaste ees ja teeb koos mängimise lihtsamaks. Ma olen täiesti kindel, et järgmine aasta me oleme veel paremad kui me praegu oleme ja Top8 on see kuhu me tahame jõuda. See võistlus on alati aasta üks oodatumaid, sest see on väheseid võistlusi kus saab tiimiga koos mängida teiste riikide vastu ja seda teha kõige kõrgemal tasemel Euroopas. Suured tänud Kristo Raudamile, David Silvale ja Dan Silvale, et meeskonda toetasid ja abistasid  meid kui vaja oli. Suured tänud kõigile kes sotsiaalmeedias meid jälgisid ja kaasa elasid.“

Mattias Varjun: „Turniiriga võib tervikuna igati rahule jääda. Kuigi meil ei õnnestunud löögimängus esimese kaheksa hulka tulla, olime sellel aastal mänguliselt kindlasti lähemal kui eelmine aasta. Kui viis mängijast kuuest lõpetab turniiri tulemusega par või parem, on see kvaliteedi märk. Hoolimata asjaolust, et viie päeva jooksul ei suutnud me näidata oma kõige kõrgemat taset, oli võistkond väga ühtne ja mängisime korralikku golfi. Esimesel päeval aitasid tiimi vedada just nooremad liikmed, teisel päeval vanemad. Matchplay ringide ajal tooks eriliselt välja Markuse ja Carli foursome’i. Keerulises paarisformaadis mängisid nad iga päev hea tulemuse ja võitsid kõik oma mängud, andes tervele võistkonnale hea stardi ja emotsiooni. Nagu varasemate aastate põhjal on näha olnud, läheb golfi tase tervikuna kogu aeg paremaks ja kõik esimesse divisjoni kuuluvad võistkonnad on võimelised väga madalateks tulemusteks. Meie tiimi tase on aastatega tõusnud nii heaks, et võime mängida kõigi riikidega võrdselt. Sellistel hetkedel hakkavad rolli mängima üksikud löögid ja otsused mis mõjutavad terve matši tulemust. Belgia vastu tulime välja raskest seisust ja poisid näitasid kõva tahtejõudu ja visadust. Olime terve päeva tagaajaja rollis ja häid lööke nappis, aga tihtipeale tuleb lihtsalt kuidagi pall auku saada ja sellega saime hakkama paremini kui vastased. Edasistes mängudes jäi meil iga kord veidi puudu ühest lisakäigust mis vastastel oli ja seekord rohkem võite ei õnnestunud võtta. Kõige olulisem on aga see, et oleme jätkuvalt kõrgeimas divisjonis ja saame järgmine aasta uuesti rinda pista kõige tugevamatega. Seniks on oluline tööd teha, et mäng jätkaks liikumist õiges suunas.“

Ralf Johan Kivi: „EGA võistlusi mängida on alati hea: kõrgetasemelised rahvusvahelised võistlused ja hea kogemus. Royal Waterloo väljak on nõudlik väljak: eksimisruumi ei ole ja griinid vajasid harjumist. Meeskondlikult koha I divisjonis mängisime välja ja see teeb rõõmu. Tiimivaim oli väga hea. Enda vastasmängijateks sattusid asetusega väga tugevad mängijad, kelle üle võiduks heast mängust ei piisa, on vaja väga head mängu ja et kõik mänguelemendid maksimaalselt välja tuleksid. Võistlus tõi hästi välja enda tugevused ja nõrkused, mille kallal töötada, et areng tagada ning tulla järgmisel aastal tagasi tiimina 8 hulka mängima.“

Richard Teder: „Olen nüüd mitmeid nädalaid järjest kõval tasemel võistluseid mänginud ja üsna hästi esinenud. Sain paar päeva enne võistlust toidumürgituse ja pidin teistele koondisepoistele mõni päev hiljem järele lendama. Tervis polnud just kõige paremas seisundis aga olin ikkagi võimeline head golfi mängima. Löögimängus mängisin rahulikult oma mängu aga ei saanud griinidega just kõige paremini hakkama. Löök oli hea, wedge’id olid head aga otsuste taha jäi ekstreemselt palju. Matchplays suutsin esimese vastase rahulikult maha võtta mängides üsna hästi. Teistes matšides ei olnud minu mäng lihtsalt piisavalt hea, et teistele vastu saada, vastased mängisid alati 5-6 alla raja par’i. Kokkuvõttes jäime ikkagi esimesse divisjoni ehk ei saa millegi üle kurta. Nüüd peamine eesmärk on korralikult välja puhata. Lendan 19.juulil Ameerikasse US Junior Amateuri jaoks ettevalmistuma, võistlus saab alguse 24.juulil.“