Eesti-Soome maavõistluse golfis võitsid põhjanaabrid

 Septembri kolmandal nädalavahetusel toimus taaskord  Eesti-Soome maavõistlus golfis, mille võitsid kindlalt meie põhjanaabrid tulemusega 11,5  – 6,5.

 Esimene mänguring peeti Niitvälja golfiklubis laupäeval ning teine mänguring pühapäeval Jõelähtmes asuvas Estonian Golf & Country Club’is. Võistkondadesse kuulusid viie Eesti erineva golfiklubi esindajad, Eesti ja Soome suurfirmade esindused ning ka mõlema riigi golfiajakirjanikud, lisaks endiste tippsportlaste võistkond. Viimastest olid Soomet esindamas suusataja Jari Isometsä ja kümnevõistleja Petri Keskitalo, Eestit esindasid kahevõistleja Ago Markvardt ja korvpallur Tanel Tein.

 Põhjanaabrid,  kelle golfiajalugu ulatub 1932ndasse aastasse , tegid laupäeval korraliku alguse ning läksid juhtima Eesti vastu 6,5 ja 2,5. Eestile tõid punkte Otepää ja Niitvälja golfiklubid ning pooliku punkti tõi koju EGCC meeskond president Jüri Rossi ja tema abikaasa Margarita Rossi esinduses.

Pühapäeval läks Eestil paremini, koguti ühtekokku 3,5 punkti, kuid Soome osutus oma kogemusega ikka paremaks ja võitis kogu maavõistluse tulemusega 11,5  – 6,5.

Kahepäevast Ryder Cup stiilis võistlust korraldasid Eesti Golfiväljakute Ühendus, Tallink ja Golfpiste.

Võistluse tagasiside oli äärmiselt positiivne mõlemalt poolt ning kindlasti jätkatakse alustatud traditsiooni ka järgmisel aastal.

Hanno Krossi fotod viimasest võistluspäevast:

https://www.facebook.com/hanno.kross/media_set?set=a.3508143559639.1753347715&type=3