Golfipallide ujumisvõistluse võit läks Argentiinasse

Foto: Andrew Dieb, Icon SMI/ZUMA Press/Scanpix

Texases mängitud Charles Schwab Challenge’i võitis argentiinlane Emiliano Grillo. 2015. aastal oma esimese PGA Touri esikoha saanud Grillo kaotas enne viimast päeva liidritele nelja löögiga, kuid näitas siis külma närvi ning asus tänu konkurentide ebaõnnele lõpusirgel võistlust juhtima.

Kui mängimata oli vaid viimane rada, oli Grillo edu lähimate jälitajate ees kaks lööki ja esikoht näis vaid vormistamise küsimus. Ometi lendas pall avalöögil ideaaltrajektoorist kaugele paremale, maandus madalas ojas ja (!!!) võttis ette ligi viie-minutilise ujumisretke. Palju ei puudunud, et ligi kaheksa aastat karjääri teist esikohta jahtinud Grillo unistus oleks sinnasamma ojja jäänudki, ent… kindla käega vormistas ta päästva double-bogey, mis tähendas päeva lõpuks viiki ja play-offi Adam Schenkiga. Otsustavaks sai teine rada, kus karjääri esimest esikohta jahtinud Schenk alahindas tuult, lõi avalöögi üle griini ja pidi piinatud näoga pealt vaatama, kuidas hiilgav avalöögi teinud Grillo birdie’ga esikoha vormistas.

Avapäeval hiilgava 62 löögiga isikliku rekordi teinud Touri uustulnuk Harry Hall juhtis võistlust suurema osa ajast ja omas häid võimalusi neljanda inglasena sel hooajal turniirivõit võtta, ent viimase päeva neljas bogey langetas ta liidrikohalt. Grillo õnnetus tähendas, et kõik oli veel võimalik, ent viimasel rajal maandus Halli avalöök tiigis. Viies bogey ja paraku vaid (?) kolmanda koha jagamine – võitjast löögiga maas. Kolmandat kohta jäi jagama ka maailma esinumber Scottie Scheffler, kellele teist turniiri järjest sai saatuslikuks kolmas võistluspäev (67-67-72-67). Kokkuvõttes lahkus kodukandis võistelnud Scheffler kindlasti positiivsete emotsioonidega, sest sai viimasel päeval hakkama karjääri teise hole-in-one’iga. Viimase päeva alguses esikohta jaganud Harris English lõi päeva lõpuks seitse bogey’t, sai kirja 76 (+6) ja langes 12ndaks. Viktor Hovland, kes veel kuus rada enne lõppu -7ga esikohale konkureeris, sai viimaselt kuuelt rajalt kirja +5 ja kukkus 16ndaks.

Rasked rajad nõudsid ohvreid juba esimestel päevadel – nii et läbinud cut’i nimekamatest meestest näiteks Tony Finau, Tommy Fleetwood ja Jordan Spieth. Eelmisel nädalal sensatsiooni tekitanud Michael Block lõi avapäeval 81 ja teisel 74 ning jäi 120 mehe konkurentsis lausa viimaseks.

Tulemused 

Maailma edetabelis kerkis Grillo 80. kohalt 42ks. Schenk 91lt 60ndaks ja Harry Hall 197ndalt 125ndaks. Hovland kukkus koha võrra – seitsmendaks.

Käesoleval nädala asutakse aga 20 miljonilise auhinnapoti kallale, kui toimub Memorial Tournament Muirfield Village golfiklubiklubis.

Samal ajal toimunud LIV Golfi osavõistluse Washingtonis võitis Harold Varner III, kellele see oli uues sarjas esimene esikoht. Järgnesid Branden Grace ja Mito Pereira.

Kõige rohkem maailma edetabelis esikohal olnud mängijaid kogunes sel nädalavahetusel aga Texases Friscos, kus mängiti PGA Senior Championship. Play-off tõi võidu Steve Strickerile, kes olnud maailma edetabelis teine ja jõudnud kõigil majoritel kuue parema hulka. Teine koht kuulus iirlasele Padraig Harringtonile (mõlemad -18) ja kolmas 2009.aastal Openi võitnud Stewart Cinkile.