Nädalavahetusel selguvad rajamängude meistrid

Homme hommikul kogunevad Niitvälja golfiväljakule 96 mängijat, kes selgitavad kolme päeva jooksul välja kuues võistlusklassis käesoleva aasta rajamängude meistrid.

Meeste klassis on kohal kogu Eesti amatööride paremik, keda on kimbutamas ka mõned profigolfarid ja kuna tegemist on avatud võistlusklassiga leidub stardirivis ka üks Soome esindaja. Puudujatest tasub nimetada ilmselt vaid viimasel kahel aastal kolme parema sekka jõudnud Mark Suursalu nime. 24 mängijat mängivad hommikupoole kõigepealt kvalifikatsiooniringi, et saada asetus play-off tabelisse ning parimad pääsevad otse teise ringi. Teised peavad aga juba samal päeval mängima match play avaringi, et teise ringi pääseda. Vaatame avapäeva ära ning siis saab veidi selgemaks juba, kes võiks sel nädalavahetusel peamiselt jahtida selle võistlusklassi võitu.

Naiste klassis on kohal nii nooruslikku uljust, kui ka kogemust. Noorim osavõtja Kristella Sikk on vaid 11-aastane ning kõige kogenuma rolli täidab seekord Mari Rauna, kelle nimi veidi teisel kujul on rajamängude rändkarikal aastanumbriga 2007. Noorim osavõtja sai tol aastal kolme aastaseks. Mari Suursalu nimi on võidukarikal vaid korra, Anete Liis Aduli nimi aga lausa kolmel korral. Kas võimalik on ka mõni uus nimi võidukarikal selgub pühapäeva õhtuks.

Meeste mid-amatööride klass on tavapäraselt kõige osavõtjate rohkeim. Kohal on tiitlikaitsja Martin Järve, kes aastaid tagasi triumfeerinud ka põhiklassis. Stardis on ka mitmel korral mid-amatööride klassis medalil olnud Janar Tomesso ja kohaliku klubi kapten Joel Rothberg. Puudu on stardist aga eelmise aasta hõbe Kristo Tullus (2019, 2020 meister) ja Janno Sild (2018 meister). Vaid 3 mängijat 29st pääsevad otse teise ringi, seega kvalifikatsiooniringil on päris suur väärtus.

Naiste mid-amatööride klass paraku vaevleb taas osavõtjate vähesuse käes. Sel korral jõudis paraku starti vaid neli võistlejat, teiste seas ka tiitlikaitsja Kristina Kuzmenok.

Meesseeniorites on oodata samuti põnevaid lahinguid. Kohal on eelmise aasta esikolmik Raido Raamat, Marko Palm ja Benno Maaring. Samas ka mitmeid teisi mängijaid, kes viimasel viiel aastal medali kaela saanud ja loodavad seda teha ka sel aastal. Puudujatest tasub ära märkida Enn Pääro nime, keda teist aastat järjest paraku stardinimekirjas pole.  

Naisseeniorites asub tiitlit jahtima kaheksa senjoriitat. Stardinimekirjas on teiste seas mõlemad viimased võitjad – Anu Uuemõis (2021) ja Anneli Esken (2020).

Rajamängude nädalavahetust toetavad Bauroc ja A. Le Coq. 

Jälgi reede hommikul algavaid kvalifikatsiooni ringe siit