Rahm püstitas rekordeid, aga Finau võitis

Foto: Francisco Guasco, EPA/Scanpix

PGA Tour jätkus Mexico Openiga, mis toimub alates 1944. aastast, kuid alles mullu PGA Touri ametlikuks osavõistluseks sai. Tiitlikaitsjana starti tulnud Jon Rahm alustas võrdlemisi kesiselt ja kui turniir oli poole peal, kaotas ta oma heale sõbrale, mullu siin teist kohta jaganud Tony Finaule juba kuue löögiga. Kui Finau suutis reedel teha kaheksa birdie’t ja üheainsa bogey, siis Rahm sai küll kirja eagle’i ja viis birdie’t, kuid suunas 9.rajal palli vette – tulemuseks double bogey ja 12.koha jagamine.

Seevastu kolmas ring kuulus ülekaalukalt maailma esinumbrile – Rahm lõi laupäeval 10 birdie’t ja päeva skoor – 61 – tähendas ka turniiri kõigi aegade parimat tulemust. Jätkuvalt suurepäraselt võistelnud Finau (seitse birdie’t ja -6) säilitas enne viimast päeva küll liidrikoha, ent edu oli napp – vaid 2. Rahmiga jagas teist kohta 21-aastane üllataja Akshay Bhatia (OWGR 283.) ning omakorda ühega kaotas neile aasta tagasi samal turniiril teist kohta jaganud Brandon Wu (102.) – mõlemad jahtimas oma esimest võitu tuuril.

Viimast päeva alustas hiilgavalt Wu – seitsmelt esimeselt rajalt -5 ja liidril järel ta oligi. Ent siis sai noore mehe õnn otsa – bogey kaheksandalt ja double kümnendalt rajalt ning lõpptabelis igati tubli kolmas koht. Rahm viimasel päeval oma mängu ei leidnudki – esimeselt 12 rajalt vaid kaks birdie’t, mis tähendas, et kui mängida jäi kuus rada, kaotas ta liidrile juba neljaga. Rahm pingutas lõpuni, kuid kuna Finau võis endale lubada kindlaid par’e, ei tekkinud võitjas kahtlust. -24 on Mexico Openi uueks rekordiks. 

Tony Finau saavutas PGA Touril oma kuuenda esikoha ja kerkis maailma edetabelis 11.kohale. Rahm teenis teise koha eest pisut alla miljoni, kuid püstitas sellega veel ühe rekordi – nimelt on sel hooajal teeninud 14,46 miljonit ja see on rohkem kui senine rekord – Scheffleri mullune 14,05. 

Tulemused

Sel nädalal võisteldakse Põhja-Carolinas Wells Fargo Championshipil. Tiitlit asub kaitsma Max Homa. Auhinnaraha on 20 miljonit.