Rajamängu MV nädalavahetus: 120 mängijat, 6 medalikomplekti

Foto: Pärnu Bay Golf Links

Reede varahommikul algab Pärnu Bay golfiväljakul tõeline golfipidu, mis kestab pühapäeva õhtuni. Kogunisti 120 mängijat alustavad jahti rajamängu meistrivõistluste medalitele. Reede hommikul alustatakse 18-rajalise löögimängu kvalifikatsioonidega, mille järel paremad saavad asetuse tabelisse ning päeva teises pooles mängitakse meeste võistlusklassides ka esimene ring. Järgnevas loos teeme pisikese ülevaate, kes seekord starti on tulnud.

Meeste põhiklass

Meeste vanusepiiranguta põhiklassis tuleb starti 28 mängijat viiest riigist. Teistkordselt peetakse võistlus Open formaadis, kuid favoriitideks kõigi eelduste järgi on siiski eestlased. Tiitlikaitsja Carl Hellat on paraku samal ajal Amateur Championshipil, seega kes võiks tema asemel tiitli haarata?

Hiljuti peetud Estonian Amateur Openil näitas kõige paremat minekut Kevin Christopher Jegers (HCP 0,7; WAGR 1669), kes läheb kuu lõpus esindama Eestit ka Euroopa Meistrivõistlustele. Eelmisel aastal jäi Jegers rajamängus esimesena ilma medalist. Talle sekundeerivad kindlasti ka teised koondislased: Joonas Juan Turba omab hetkel nii parimat händikäpi (+1,9), kui ka parimat maailma amatöörgolfi edetabeli kohta (812), kuid näiteks eelmisel aastal piirdus ta vaid veerandfinaaliga, kaotades hilisemale finalistile Markus Varjunile lisarajal. Ainsa mitte-amatöörina on osalemas Egert Põldma, kes eelmisel aastal võitis löögimängu meistrivõistlustelt pronksi. Löögimängus on Egert tulnud ka 2013. aastal Eesti meistriks, kuid rajamängu meistritiitel tal puudub. Eelmisel aastal rajamängu meistrivõistlustelt vigastuse tõttu eemale jäänud Mattias Varjun (+0,6; 1626) soovib kindlasti samuti püüda kirkaimat medalit. Mis vormi on saavutanud talve sõjaväes veetnud, eelmisel aastal rajamängus pronksi saanud Timo Raukas (0,0; 2088) või eelmise aasta finalist Markus Varjun (1,8; 4613), selgub ilmselt juba reedeses kvalifikatsiooniringis. Unustada ei maksa ka üht kõige nooremat meest väljakul, Richard Tederit (0,8; 2921), kes näitas head minekut Estonian Amateur Openil. Välismaalastest väärib märkimist soomlane Sami Laatala (0,7) ja Läti oma richardteder Stefans Spruzs (2,0), kes samuti vaid 14-aastane. Varasematest võitjatest on põhiklassis mängimas vaid Erik Tiitus (2008), seega ääretult suure tõenäosusega saab keegi esmakordselt rajamängu rändkarika pühapäeval pea kohale tõsta.

Mehed mid-amatöörid (30+)

Väga esinduslik seltskond on kokku tulnud mid-amatööride klassis. Näiteks on kohal eelmisel aastal esmakordselt peetud mid-amatööride rajamängu meister Janno Sild, eelmise aasta pronks Janar Tomessoo, kuid lisaks on Pärnu saabumas terve hulk mängijaid, kes sooviks need kaks meest seekord üldse poodiumilt välja jätta. Alustame Kristo Tullusest, kel taskus 2012. aastast põhiklassi meistritiitel, lisaks eelmisest aastast mid-amatööride löögimängu meistritiitel ning hiljuti mängis igati korralikke ringe ka mid-amatööride Euroopa meistrivõistlustel. Esmakordselt teeb mid-amatööride võistlusel kaasa Gert Holland, kes jõudis sobilikku ikka eelmise aasta lõpus ning omab hetke osalejatest parimat händikäpi näitajat. Miks mitte ei võiks aga kõrgele pürgida ka eelmisel aastal erinevatel võistlustel häid tulemusi näidanud Anders Anderson või Niitvälja Golfiklubi kapten Joel Rothberg. Headele kohtadele loodab pürgida kindlasti veel mitmeid mängijaid, kuna kogunisti kaheksa mängija händikäp on alla 5,0 ja 25 mängijat omavad händikäpi 9,9 või parem. 42 osalejast pääseb tabelisse 32 ehk kvalifikatsioon saab saatuslikuks juba kümnele mängijale.

Meesseeniorid (50+)

Kui mid-amatööride kohta saab öelda, et kohal on peaaegu kogu Eesti paremik, siis sama saab julgelt öelda ka meesseeniorite kohta. Kohal on küll eelmise aasta hõbe Benno Maaring ja pronks Jüri Tiitus, kuid lisaks neile ihkavad kindlasti võita ka Enn Pääro, Raivo Velsberg, Marko Palm või esmakordselt seeniorites võistlev Jaanus Turba jpt. Võiks öelda sisuliselt, et esimene kord kandideerivad võidule pea kõik vastava vanuseklassi parimad. Erinevaid tiitleid on neil meestel niivõrd palju, et paraku läheks nende üleslugemine liiga pikaks. Puudujatest mainiks ära vaid tiitlikaitsja Peep Pira.

Naiste põhiklass

Naisgolfarite seis suhtarvult võrreldes meestega on Eestis oluliselt parem, kui enamus Euroopa riikides, ometi ei kipu naised liiga rõõmsalt võistlema, kui tegemist pole punktimänguga. Kaheksa vaprat võitlusse asuvad ning kõigi eelduste kohaselt jagatakse medalid ära neliku Karola Soe, Anete Liis Aduli ning õdede Merlin ja Mariliis Palmi vahel. Kiitust väärivad siiski ka kõik teised neli, kuna tänu neile on võistlus, nagu ka kõik teised viis võistlusklassi, WAGRi kõlbulik.

Naised mid-amatöörid

Samuti kaheksa võistlejaga klassis võiks soosikuteks pidada Kadi Hilpus Meldrumi ja Anneli Eskenit. Kadi osales hiljuti mid-amatööride Euroopa meistrivõistlustel ning Anneli Esken võitis eelmisel aastal mid-amatööride löögimängus Eesti meistritiitli. Samas kindlasti loodavad medalit ka Anu Hanson, Kristina Kuzmenok, Kristel Ulla jt. Igatahes võitja saab suure tõenäosusega lisaks Eesti esimesele mid-amatööride rajamängu meistritiitlile ka koha WAGR edetabelis.

Naisseeniorid

Kümme naist asuvad püüdma samuti esmakordselt peetava naisseeniorite rajamängu meistritiitlit. Vähemalt händikäpi järgi võiks favoriidiks pidada Karin Mängelit, kuid kindlasti on kõigil ülejäänud üheksal mängijal oma arvamus selle kohta ning medalivõitjad on selged juba pühapäeval.

Võistlusele panevad õla alla: Nets, Bauroc, Cramo, Mustamäe Elamus Spa, Mack Bar-B-Que ja Sugar Club.

Jälgi tulemusi