Schauffele jätkab supervormis

Foto: Steve Welsh, PA Wire/PA Images/Scanpix

Loetud päevad enne aasta neljanda suurturniiri, Šotimaal toimuva 150. The Openi algust, näitas olümpiavõitja Xander Schauffele, et just tema on hetkel maailma golfi kõige kuumem nimi. Šoti lahtistel (Genesis Scottish Open), mis tänavusest hooajast esmakordselt PGA Touri kalendris, ning kaasa tegid maailma edetabeli TOP15st koguni 14 meest, oli saadud võit Schauffele jaoks tänavuse hooaja kolmas. Ta on nüüd võitnud kaks turniiri järjest – viimati kahe nädala taguse Travelersi.

Võit ei tulnud sugugi kergelt – viimase päeva esimesel üheksal rajal patustas Schauffele kolme bogey’ga, mängides maha nelja-löögilise edu ja langedes teiseks üllatusmehe (OGWR 152.) Kurt Kitayama järel. Viimased üheksa suutis Schauffele aga läbida -1ga ja kerkida võitjaks. Kitayama kaotas ühega ja kerkis maailma edetabelis 90 kohta. Võidumees tõusis 11. kohalt viiendaks.

Tulemused

Samal ajal Kentucky osariigis toimunud turniiril Barbasol Championship turniiril sai karjääri esimese PGA Touri võidu 30-aastane Trey Mullinax, kes kindlustas esikoha viimase raja birdie’ga, tänu õnnestunud puttile ligi viielt meetrilt. Ühe löögiga kaotas Kevin Streelman, kolmega Mark Hubbard. Ükski nimetatutest maailma esisaja hulka ei kuulu. Esikoht tähendas muu hulgas pääset neljapäeval algavale The Openile.

Tulemused