Seeniorite Euroopa meistrivõistlused

Foto: erakogu

Käesolev aasta on nagu eelaasta, peamisele, 2022. aastale, kui Eesti Golfi Liidule on antud korraldada mõlemad seeniorite Euroopa meistrivõistlused. Individuaalsed Euroopa meistrivõistlused (nii meeste kui naiste) toimuvad Pärnu Bay Golf Links väljakul 9.-11.juuni ja meeskondlikud Euroopa meistrivõistlused toimuvad Estonian Golf & Country Clubis 30.august kuni 3.september. Tuleme aga tagasi käesolevasse aastasse.

Individuaalsed Euroopa meistrivõistlused toimuvad sel aastal Prantsusmaal, Golf de Morfontaine väljakul (10.-12.06, fotol klubimaja). Eestile on eraldatud üks koht meestes ja üks naistes. Registreerimistähtaeg on 10.05 kell 17. HCPI peab registreerimise hetkel olema meestel maksimaalselt 6,0 ja naistel 9,0. Kui soovi avaldab minna rohkem, kui üks mängija, saab määravaks eelmise aasta edetabel.

Käesoleva aasta meeste meeskonnavõistlus toimub Slovakkias, Sedini golfiklubis (31.08 – 04.09.2021). Võistkonnas 6 mängijat ja võistlema pääseb 20 meeskonda. Tiimi pääsemise aluseks on HCPI maksimaalselt kuni 9 ning pingerida tuleb järgmisest neljast käesoleva suve võistlusest: Estonian Amateur Open, Eesti seeniorite rajamängu meistrivõistlused, Estonian Mid-Am Open ja Eesti meistrivõistlused löögimängus. Neljas võistlusest läheb arvesse sel korral kolm. Kahel neist võistlusest anname alates sellest aastast välja ka parima seeniori auhinna. Samad kuus, kes läheksid  esindama Eestit Slovakkiasse on ka esimesed eelistused järgmise kevade wild-cardidele (täpselt 6 meile neid antakse) Pärnu Bays toimuvale individuaalsele EMile, eeldusel, et mängija HCPI on vähemalt 6,0 järgmise kevade registreerimise hetkel.

Naisseeniorite Euroopa võistkondlikud võistlused toimuvad käesoleval aastal Bulgaarias. Toimumisajaks 31.august kuni 4.september ja kohaks BlackSeaRama Golf Resort. Võistkonnas 6 mängijat. Tiimi pääsemise aluseks on HCPI maksimaalselt kuni 12 ning pingerida tuleb järgmisest neljast käesoleva suve võistlusest: Estonian Amateur Open, Eesti seeniorite rajamängu meistrivõistlused, Estonian Mid-Am Open ja Eesti meistrivõistlused löögimängus. Neljas võistlusest läheb arvesse sel korral kolm. Kahel neist võistlusest anname alates sellest aastast välja ka parima seeniori auhinna. Pingerea alusel jagama välja ka järgmise aasta Pärnu Bay Golf Linksis toimuva individuaalsete Euroopa meistrivõistluste kohad, mida Eestile on eraldatud neli. HCPI peab olema registreerimise hetkeks 9,0 või madalam.