Täna algavad talvised meistrivõistlused

Türgis, Belekis mängitakse täna talviste Eesti meistrivõistluste avapäev, kus neljas võistlusklassis stardib kokku 63 mängijat. Kolmandat korda peetav võistlus mängitakse Montgomerie MAXX Royali väljakul, mis on korduvalt võõrustanud ka European Touri etappi.

Meeste klassi favoriitidest rääkides tuleb alustuseks otsa vaadata ilmselt kahele WAGR edetabeli mängijale Rae Golfiklubist. Eelmisel aastal esimesena medalist ilma jäänud Kristo Tullus asub starti parima händikäpiga – 2,7 ning Rae Golfiklubi president Janno Sild omab händikäppi 4,2. Kindlasti on oma sõna medaliheitluses kaasa öelda ka Gunnar Kobinil (4,5; EGCC), Viljam Põdral (4,6; Rae Golfiklubi), Niitvälja Golfiklubi kaptenil Joel Rothbergil (4,6) ja Timo Oleskil (5,6; Rae Golfiklubi). Samas võimalusi omavad kindlasti ka veidi kõrgema händikäpiga mängijad.

Naistes on ilmselt põhiline küsimus, kas suvine paremusjärjestus kahe parima vahel jääb samaks või vahetub, sest kohal on nii suviste löögimängu meistrivõistluste kuld Anete Liis Adul (0,6; EGCC) kui ka hõbe Karola Soe (2,3; Saaremaa Golfiklubi). Tõsi, Karola Soed on vaevanud palavik ning harjutusringid oli sunnitud ta vahele jätma. Ülejäänud mängijad suure tõenäosusega hakkavad paratamatult heitlema eeldatavalt vaid pronksi nimel.

Meesseeniorite võitjat ja peamisi medalinõudlejaid tasub ilmselt otsida viisikust: 2018 pronksi saanud Raido Raamatu (6,1; Saaremaa Golfiklubi), samal võistlusel kaks korda hõbeda saanud Benno Maaringu (6,4), 2018 võitja Toomas Tamme (7,7), Tõnu Tsernanti (9,1) ja eelmisel aastal pronksi saanud Juhan Kolki (9,9) seast. Kõik viimased neli Otepää Golfiklubist.

Naisseeniorites on konkurents vast kõige ühtlasem. Händikäpi järgi võiks küll suurfavoriidiks nimetada Sirje Eichelmanni (10,9; Rae Golfiklubi), kuid kindlasti omavad võidu võimalusi ka kõik teised.

Stardiajad

Tulemused