Tour sai taas uue võidumehe, seekord Kanadast

Foto: Sam Hodde, Getty Images/AFP/Scanpix

Texases mängitud Byron Nelsoni turniiri võitis kanadalane Taylor Pendrith, kes enne võistlust oli OWGR edetabelis 107.kohal. Karjääri esimene võit tuli dramaatilisel moel, kui leebelt väljenduda. Viimasele päevale liidrina läinud Pendrith ei mänginud pühapäeval sugugi kehvasti (67), kuid võitmiseks vajas lõpuks siiski väikest imet. Suurema osa pühapäevast kanadalane juhtis, ent 16. ja 17. raja birdie’dega kerkis enne viimast rada liidriks teine seni esikohata mees – mullune Korn Ferry tuuri parim, Ben Kohles. Paraku selgus, et karjääri esimest võitu ei ole lihtne saavutada. Kohles eksis 18.raja kolmandal ja viiendal löögil, lõpetas bogey’ga ning ühelöögilisest edust sai ühelöögiline kaotus. Pendrith, kes oli senises karjääris küll üheksa korda esikümnes ning korra (2022) ka teiseks tulnud, lõpetas võistluse hiilgava birdie’ga ja -23ga (64-67-63-67). Kohles sai karjääri parima koha – teise, ning 41-aastane rootslane Alex Noren – samuti tuuril esikohata mees – karjääri kaheksanda esikolmikukoha ehk kolmanda. Viimast päeva teiselt kohalt alustanud särav rookie Jake Knapp lõi pühapäeval 70 ja langes kaheksandaks.

Palju tähelepanu pälvis Inglismaa lipu all võistlev 16-aastane Kris Kim, kellest sai PGA Touri ajaloo üks noorimaid cut’i läbinud mängijaid. Kahe esimese päeva 68+67 ehk -7 tähendas 36. kohta ja nii sai temast kõigi aegade nooruselt viies mängija, kes täispika turniiri kirja sai. Lõpuks hoog rauges ja saagiks jäi 65.koht. kõige noorem cut’i läbija on endiselt Guan Tianlang, kes 2013.aastal pääses edasi, olles vaid 14-aastane (ja enne teda 16-aastane itaallane Matteo Manassero).

Tulemused

Pendrith tõusis maailma edetabelis 58ndaks. Kohles 139ndalt kohalt 82.-ks.

Sel nädalal võisteldakse Põhja-Carolinas vägeval rahaturniiril Wells Fargo Championship (20 miljonit) ning need, kes sinna ei pääse, jahivad häid kohti uuel turniiril Myrtle Beach Classic Lõuna-Carolinas. Juba ülejärgmisel nädalal toimub PGA Championship.

Vanameistrite tuuri  järjekordse osavõistluse Insperity Invitational võitis ameeriklane Scott Dunlap, kellele see oli sel tuuril teine võit, aga seda tuli oodata 10 aastat.

LIV golfi võistluse Singapuris võitis Brooks Koepka.