Tragöödiast varjutatud turniiri võitis üllataja

Foto: George Walker, Icon SMI/Zuma Press/Scanpix

Texases Fort Worthis mängitud Charles Schwab Challenge’i võitis üllatuslikult Davis Riley (OGWR 250.). Kahel esimesel päeval hiilgava 66+64-ga liidriks kerkinud ameeriklane, kelle seni ainus võit PGA Touril tuli eelmisel aastal New Orleansi paarivõistlusel, ei kaotanud ka viimasel päeval närvi ja võitis esikoha suure ülekaaluga. Teist kohta jaganud Keegan Bradley ja Scottie Scheffler kaotasid koguni viie löögiga. Viimati võideti see turniir nii ülekaalukalt 19 aastat tagasi.

Avapäeval triple bogey teinud (lõi par3 rajal palli kaks korda tiiki) ja kahe päeva järel liidrile seitsmega kaotanud Scheffler sai laupäeval küll kirja võimsa 63, ent palaval pühapäeval, kus par (70) vähestele jõukohaseks jäi, piirdus temagi 71ga ning sai kirja juba kuuenda top2 koha ja 11nda top10 koha sel aastal, aga ei enamat. Neljas, Collin Morikawa, oli ainus, kes keerulistes oludes kõigil neljal päeval alla par’i mängis. Viiendat kohta jagasid neli meest, sh üllatajad maailma edetabeli kolmandast sajast – McClure Meissner ja Pierceson Coody. Maailma esikümne meestest osales veel Max Homa, ent tema sai juba avapäeval hakkama seitsme bogey’ga ja piirdus kahe päevaga. Homa langes maailma edetabelis 11ndaks, 10ndaks kerkis Brian Harman. Võidumees Riley kerkis 78ndaks.

Tulemused

Turniiri jäi varjutama maailma edetabelis esisaja hulka kuulunud ja kaks PGA Touri esikohta võitnud Grayson Murray surm. Karjääri alguses alkoholismi ja depressiooni küüsis olnud 30-aastane mees tegi avapäeval korraliku 68, ent teisel päeval enam rajale ei ilmunud – peagi selgus, et mees oli otsustanud eluga lõpparve teha. 

Sel nädalal mängitakse Kanada lahtised.

Vanameistrid võistlesid Senior PGA Championshipil – see on vanim viiest veteranide major’ist. Esikoha sai viimasel päeval 63 löönud inglasest debütant, 51-aastane Richard Bland. See oli talle esimene esikoht veteranide sarjas – PGA Touril esikohani ta ei jõudnudki ning European Touri seni ainus võit saabus 2021. aasta kevadel 48-aastasena. Viimasel ajal lööb Bland kaasa LIV sarjas.