Las Vegases võidutses Korea imemees

Foto: David Becker, AP/Scanpix

20-aastane Joo-hyung Kim ehk ameerikapäraselt Tom Kim ehk veel ameerikapärasemalt „Korea sensatsioon“ saavutas profikarjääri teise võidu. Augustis Wyndham Championshipil ajalugu teinud noormees tõstis läinud nädalavahetusel pea kohale Shriners Children’s Openi karika, mis mängiti maha Las Vegases. Just samal turniiril sai 26 (!) aastat tagasi oma esimese võidu Tiger Woods ja kelle muuga siis Kimi karjääri plahvatuslikku algust nüüd võrreldaksegi. Alles esimene mees (pärast Woodsi, muidugi), kes võitnud kaks turniiri enne 21-aastaseks saamist ja nõnda edasi.

Kui augustikuise võidu järel sai pikalt loetletud, mida kõike Kim esimesena või siis üle pika aja tegi, siis sarnast loetelu võiks proovida nüüdki: sooritus Las Vegases oli esimene kord pärast 2019.aastat (JT Poston), kui turniir võideti ainsagi bogey’ta; kordas -24ga turniiri rekordit; on nüüd 15 turniiril järjest läbinud finaalringi par’iga või paremini. Kõigest mõne kuuga on mees golfi maailma edetabelis kerkinud 15. kohale. Kokkuvõttes pole ime, et uut superstaari ihaldavas meedias räägitakse Kimist aina enam võrdluses Woodsiga.

Turniir oli aga pingeline kuni viimase (!) rajani. Neljandat võistluspäeva võrdselt alustanud Kim ja Patrick Cantlay kulgesid võrdsetena terve päeva – Kim kogus viis birdie’t, Cantlay seitse, aga ka kaks bogey’t. Kuid viimasel rajal ei suutnud maailma edetabelis neljandal kohal olev Cantlay staatusele vääriliselt esineda – triple bogey langetas ta kokkuvõttes teist kohta jagama koos üllatusmehe (enne turniiri maailma edetabeli 162.) Matthew NeSmithiga. Esikümnesse mahtus veel kolm korealast.

Tulemused